Howard Shore ponownie związany z “Władcą Pierścieni”. Przygotuje soundtrack do serialu Amazon Prime Video

Howard Shore Władca Pierścieni Amazon
Howard Shore Władca Pierścieni Amazon / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons, New Line Cinema

Amazon Studios szykuje serialową adaptację “Władcy Pierścieni”, która ma ukazać się w streamingu jesienią przyszłego roku. Choć w produkcję nie są zaangażowani ani Peter Jackson, ani członkowie obsady jego trylogii, z serialem związane będzie przynajmniej jedno znane nazwisko. Warunki współpracy z wytwórnią Jennifer Salke negocjuje kompozytor Howard Shore.

Howard Shore ponownie związany ze światem Władcy Pierścieni

Howard Shore dzięki współpracy z Jacksonem zdobył trzy Oscary: dwa za ścieżkę dźwiękową (do “Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia” i “Powrotu króla”) oraz jednego za piosenkę oryginalną (“Into the West”, również z odsłony “Powrót króla”). Wygląda na to, że muzyka Shore’a ponownie zawładnie Śródziemiem.

Do najważniejszych filmów, przy których Howard Shore pracował jako kompozytor, należą “Milczenie owiec”, “Aviator”, “Gangi Nowego Jorku”, “Siedem”, “Filadelfia”, “Klient”, “Ed Wood”, “Wschodnie obietnice”, “Historia przemocy” i “Mucha”. Shore był też autorem ścieżki dźwiękowej do trzech odsłon serii “Hobbit” (2012–2014), również osadzonej w świecie Śródziemia.

Serial “The Lord of the Rings” będzie bazował na prozie J.R.R. Tolkiena. Zdjęcia do sezonu pierwszego zostały już oficjalnie zakończone. Materiały kręcono w Auckland na terenie Nowej Zelandii. W pracach nad serialem uczestniczą między innymi J.D. Payne, Patrick McKay, Lindsey Weber, Callum Greene, J.A. Bayona i Belén Atienza

“Władca Pierścieni” będzie jedną z najdroższych serialowych produkcji w dziejach – jego budżet tylko w przypadku sezonu pierwszego wynosi 465 mln dolarów. Samo wykupienie praw do historii Śródziemia kosztowało Amazona 250 mln USD. Premierę sezonu pierwszego zaplanowano na 2 września 2022 roku. Wtedy odcinki zadebiutują na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Władca Pierścieni – serial Amazon Prime Video

Etap postprodukcji ma potrwać do połowy przyszłego roku, ale już w styczniu ruszy preprodukcja sezonu drugiego. W serialu występują: Ema Horvath (“Co kryje się pod powierzchnią”), Morfydd Clark (“Saint Maud”), Cynthia Addai-Robinson (“Arrow”), Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Robert Aramayo, Benjamin Walker, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Dylan Smith, Charlie Vickers, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Leon Wadham, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Sezon drugi “Władcy Pierścieni” kręcony będzie w Wielkiej Brytanii.

“Władca Pierścieni” emitowany przez Amazon Prime Video będzie prequelem, toczącym się tysiące lat przed wydarzeniami z bazowej sagi i powieści “Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Widzowie poznają czasy, w których “wykuto potężne moce”, królestwa osiągnęły świetność i popadły w ruinę, a nieoczekiwani bohaterowie przeszli test swojej odwagi. W serialu ma pojawić się postać “najgorszego złoczyńcy”, który będzie chciał pogrążyć świat w ciemności. Wróci wątek Śródziemia oraz kilka znanych postaci, choć w obsadzie dominują nowe nazwiska. Akcja będzie toczyła się między innymi w Górach Mglistych, krainie Lindon oraz na wyspie Númenor.

Previous Article
Emmy 2021 lista zwycięzców

Nagrody Emmy rozdane. Lista zwycięzców: triumfują "The Crown", "Ted Lasso" i Netflix

Next Article
Sex Education sezon 4

"Sex Education": sezon 4. w formie filmu świątecznego? Aktorzy o przyszłości serialu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share