Keegan-Michael Key w filmie “Wonka” wspólnie z Timothée’em Chalametem

Wonka Keegan-Michael Key
Wonka Keegan-Michael Key w obsadzie filmu / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Keegan-Michael Key, zdobywca nagrody Emmy, znany z filmów “Predator” i “Dlaczego on?”, dołączył do obsady filmu “Wonka”. Szykowana produkcja będzie adaptacją powieści Roalda Dahla, “Willy Wonka i fabryka czekolady”. Tytułową rolę śpiewającego ekscentryka zagra Timothée Chalamet.

Wonka Keegan-Michael Key u boku Chalameta. Obsada filmu rośnie

Choć postać Chalameta została ujawniona, nie wiadomo, kogo miałby zagrać Key. Film “Wonka” będzie miał konwencję musicalu: media donoszą, że Chalamet dostanie w nim okazję, by zaprezentować umiejętności wokalno-taneczne. Niewykluczone, że Key również otrzyma od reżysera partie śpiewane. Musical pomyślany został jako prequel książkowego oryginału Dahla.

W filmie poznamy młodego Willy’ego Wonkę, który przeżywa wiele przygód, zanim uruchomiona zostaje tytułowa fabryka czekolady. Na stanowisko reżysera wytypowano Paula Kinga (“Paddington”), który napisał scenariusz wspólnie z aktorem Simonem Farnabym. Drugi z wymienionych jest też współautorem fabuły nowego “Pinokia” w reżyserii Roberta Zemeckisa.

Wcześniej materiały do scenariusza “Wonki” dostarczyli Simon Rich, Simon Stephenson, Jeff Nathanson i Steven Levenson. Musical powstanie dzięki wytwórni Heyday Films należącej do Davida Heymana. Warner Bros. zaplanowało premierę na marzec 2023 roku.

Pozostali producenci “Wonki” to Luke Kelly i Alexandra Derbyshire. Za produkcję wykonawczą odpowiada Michael Siegel. Dotychczas poza Chalametem i Keyem nie ujawniono nazwisk innych aktorów związanych z filmem. W przeszłości o rolę słynnego cukiernika walczyli Tom Holland, Ryan Gosling, Ezra Miller i Donald Glover.

Zdjęcia do filmu “Wonka” wystartowały w tym miesiącu na terenie Wielkiej Brytanii. Na razie do sieci nie wyciekły żadne fotografie z planu.

Pierwsza ekranizacja “Willy’ego Wonki i fabryki czekolady” ukazała się w 1971 roku, a rolę główną otrzymał Gene Wilder. Choć obraz zebrał pozytywne recenzje, chwalony między innymi przez Rogera Eberta, Roald Dahl nie był nim zachwycony. Pisarz uznał, że w filmie za dużo uwagi poświęcono Wonce, a za mało głównemu bohaterowi dziecięcemu. W 2005 roku ukazało się widowisko Tima Burtona “Charlie i fabryka czekolady”, z Johnnym Deppem w roli ekscentrycznego Wonki. Za swoją kreację aktor otrzymał statuetkę Teen Choice oraz nagrodę z rąk brytyjskiego magazynu “Empire”. Był też nominowany do Złotego Globu.

Previous Article
Sukcesja sezon 3 premiera

"Sukcesja" - ujawniono datę premiery nowego sezonu

Next Article
Wcielenie recenzja

"Wcielenie" – recenzja. Głupi żart, efekciarski i zniekształcony gatunkowo film

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share